Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené

obrázek produktu Bylo nás pět

Články

Nyní jste zde: Úvod Beletrie pro děti Humor Bylo nás pět

Bylo nás pět

Karel Poláček

Karel Poláček : Bylo nás pět

<p align=justify>Rok vydání knihy : 2010

Vazba knihy : pevná

Reedice poslední prózy Karla Poláčka, jež stejnou měrou potěší čtenáře každého věku. Poprvé vyšla až po válce, jejíhož konce se autor nedožil. Úsměvné, nestárnoucí dílko líčí ústy hlavního hrdiny, školáka Péti Bajzy, příhody a dobrodružství jedné klukovské party od jara do jara.

K popularitě knížky, která patří k základnímu fondu české humoristické literatury, nepochybně přispěla i její rozhlasová verze a gramofonová nahrávka v jedinečném podání Františka Filipovského: jeho hlas propůjčený Péťovi si při čtení vybaví snad každý. Určitě přitom znovu &bdquo,velmi silně&ldquo, zatouží &bdquo,povídat si řeči&ldquo, s Bejvalem Antonínem, s Pepkem Zilvarem z chudobince, s Edou Kemlinkem, co s ním Péťa sedí, a s Čeňkem Jirsákem, rád si s nimi oživí &bdquo,manévry&ldquo,a válku s Ješiňáky, vybírání vosího hnízda, návštěvu cirkusu i Péťovo putování s kamarády a slonem Jumbem do Indie, připomene si cukrářovic Evičku i služku Bajzových Kristýnu.

Mladší čtenářské generaci připomínáme doprovodnými fotografiemi televizní inscenaci Poláčkova nezapomenutelného vyprávění.

<p align=justify>Knihy online z knihkupectví Svět dětské fantazie

Úsměvná, nestárnoucí knížka Karla Poláčka líčí ústy hlavního hrdiny, školáka Péti Bajzy, příhody a dobrodružství jedné klukovské party od jara do jara.

Autor: Karel Poláček
Nakladatel: Albatros
Knihy pro: děti od 8 let
Žánr: humor, příběhy dětí

Běžná cena: 189 Kč
Naše cena: 189 Kč