Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Alena Svobodová: Abeceda se zvířátky

Alena Svobodová: Abeceda se zvířátky


Máte doma dítko, které se zrovna učí písmenka? Nemusí to být zrovna prvňáček, ale stačí i nějaké to školkové zvídavé…

Tak tohle je ta pravá knížka. Příliš si v ní nepočtete, písmenek tu je sice požehnáno, ale velkých, psacích, vykreslených. Knižních textů tu je poskrovnu a je to jen dobře. Trošku celé stránky připomínají leporelo, ale klasická knížka se hodí více. Už jen proto, že písmenek je v abecedě opravdu hodně… takže jak na to, abychom se je všechny dobře naučili?


Třeba D…

„Ano, je to tak,

v pohádce je drak.

Na princeznu hlavy točí,

div mu nevypadnou oči.

Dráček ale zlý není,

zuby nikdy necení.“

 

A pak tu je obrázek dráčku na provázku, datla, dudka, delfína a také toho zlého draka, který právě děsí princeznu. Slovíčka jsou psána psacím písmem, takže určitě knížku ocení i školáčci při tréninku prvního čtení.

A ti mladší? Těm postačí velké barevné písmeno a obrázky. Možná ještě ta krásná říkanka, která je u každého písmenka. Protože…

„Abeceda není věda,

jsou jenom písmena,

sestav je a máš tu třeba

pejska, kočku, jelena…“

Tak se s vámi loučím úvodním veršíkem z abecedy se zvířátky a věřím, že se knížka bude líbit. Mě se líbila moc… Škoda, že už písmenka znám, učit se je s telátkem, tygrem, tuleněm, šnekem, mečounem nebo mravenečníkem… no počkat! Ano, na to jsem zapomněla – děti tu poznají i některá méně známá zvířátka, třeba právě mravenečníka, leguána, lenochoda, jeseter nebo dokonce gaviál? Nevíte, jak vypadá gaviál?

Mrkněte…

Ilustrace Miloše Nesvadby snad ani netřeba komentovat – veselé, kulaťoučké, vtipné, okaté… prostě „nesvadbovské“… Moc se sem hodí!

Knihu vydalo nakladatelství Fragment v roce 2009. Knihu si můžete koupit zde

 

 

© Renata Petříčková, 9. 4. 2009 Svět dětské fantazie