Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Dětské knihy plné zábavy

Dětské knihy plné zábavy


Často slýchávám, že děti nerady čtou. Vyhýbají se literatuře jak můžou, raději tráví dny před televizí nebo počítačem. Maximálně zalistují časopisem. Kde je chyba?

Ta může být hned na začátku, u výběru knihy. Tento fakt rodiče často podcení a kupují co je zrovna napadne. Podle lákavého obalu, při nejhorším podle nízké ceny.

Mám pro vás tip na sérii knih, které zaujmou i děti, které čtení neholdují. Jsou totiž plné úkolů, které zaujmou a motivují děti dalšímu čtení.

První dvojice knih se jmenuje Ve škole straší a Chyťte Bycha. Knížečky tlusté tak akorát, aby neunavily, ale plné hádanek, které rozvíjejí logické myšlení a nenásilnou formou rozvíjejí u dětí zálibu ve čtení.


Podíváme se blíže na knihu Ve škole straší. Autoři jsou Klára a Jan Smolíkovi, kteří již mají bohaté zkušenosti s dětskou knihou. V nakladatelství Portál již vyšlo několik jejich knih, například Hračky a masky z papíru.


V knize se setkáváme s hlavní hrdinkou Petkou, která nastupuje do 4.třídy v nové škole. Jaké to tam bude? V hlavě se jí honí spoustu otázek a nejradši by byla, kdyby celý den mohla vymazat. První den však nebudu nic proti tomu, co ve škole zažije za dobrodružství. Společně s Alčou a Járou je čeká řada prekérních situací, které vyřešit bude pořádný oříšek.

Kdo je ten tajemný školník? Podaří se jim pochytat všechny duchy? Vyhraje dobro nad zlem?


Napínavá kniha, která určitě vaše děti zaujme už jenom pořádnou dávkou veselých barevných hádanek. 

© Eva Černohorská, 29. 6. 2008, Knihy Svět dětské fantazie,www.svetdetskefantazie.cz

 

> Další články najdete v rubrice