Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Jiří Havel, Veronika Balcarová: Co bude dnes k večeři

Jiří Havel, Veronika Balcarová: Co bude dnes k večeři


Na malé leporelo, malá recenze. Ačkoliv se leporelko zdá na první pohled nenápadné a nijak nevyniká, zkuste se na něj v obchodě podívat zblízka, vzít ho do ruky. Pokud se rozhodnete nakupovat přes internet, třeba právě zde, pak vězte, že se zde jedná o příběh králičí rodinky, která nemá toho dne co k večeři. Maminka tedy vyšle králíčky pro dobroty, ze kterých nakonec uvaří plné misky. Jednotlivá mláďátka se vydávají na každé dvojstraně pro nějakou potravinu, tu promrkvičku, tu pro zelí či pro rajčátko. A všude na ně číhá vlk.

Je to trošku napínavé zejména proto, že cestičku pro dobroty si musí děti najít sami. První a poslední dvojstrana je věnována situaci v králičí noře, tedy tomu, jak maminka vysílá své děti do světa a poté, jak všechno dobře dopadlo a všichni si pochutnávají. Tři dvojstránky jsou už akčnější. Je tu králíček a typický labyrint, po kterém děti prstíčkem hledají cestu k hlávce zelí nebo k mrkvičce. Labyrint je celkem velký a tudíž přehledný i pro malé prstíčky a nesoustředěné hlavičky těch nejmenších. A kdyby i to bylo náhodou na vašeho mrňouska moc? Pak potěší hezké básničky…

Leporelo je výtečným kompromisem mezi klasickým leporelem s obrázky a básničkou a nějakým interaktivním moderním kouskem. Kreslené labyrinty a králičí večeře se tu snoubí do výtečného nápadu.

Čtvery ouška máma chválí:
„Všechno jste mi sehnali.
A i když jste ještě malí,
Vlka jste se nebáli…!

Leporelo vydala v roce 2009  Mladá Fronta. Knihu si můžete koupit zde.

 

© Renata Petříčková, 5. 10. 2009 Svět dětské fantazie

 

> Další recenze knih