Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Jiří Šandera: Hurá do školky

Jiří Šandera: Hurá do školky


Podtitul knížky zní „O tom, že ve školce je to prima!“. Autorovi se beze zbytku podařilo malé čtenáře přesvědčit, že ve školce je to opravdu prima, ba dokonce je tam někdy ještě prímověji než si můžete myslet.

Věděli jste například, že s dětmi nemluví jen rodiče, paní učitelky a kamarádi? Ve školce totiž jsou i mluvící věšáčky, židličky.

„Jakmile Kačenka přišla do šatny, zaslechla jakési hlásky. Bylo jí to divné, protože tam nebylo ani živáčka. Žádná jiná holčička tam nebyla, ani kluk, ani paní učitelka a paní kuchařka už vůbec ne. Kačenka natáhla ouška, pozorně naslouchala a prohlížela si každý centimetr v místnosti. Nikoho ale neviděla. Vtom se právě před ní ozvalo: „To jsme my, Kačenko.“
„Kdo a kde?“ divila se.
„Přece já. Tvůj věšáček.“
„A já tvoje Muchomůrka.“
“Jaká Můrka?“ zeptala se dívenka
„Ale žádná Můrka, Muchomůrka!“ smála se lesní houba s překrásným červeným tečkovaným kloboučkem na dlouhé nožce…“


Přečtete si třeba i o tom, jaký umí být šprýmař i obyčejný jídelní lístek. Jakpak to asi dopadne?

„Jídelníček oznamoval důležitým hlasem:
„Kdo se chce ve školce najíst, čas maří,
dnešní den paní kuchařky nevaří.“
Kačenka posmutněla. Zrovinka dnes, když nesnídala. Škoda, že neposlechla maminku a pořádně se doma nenajedla.
Držela se máminy ruky a kráčela dál. Říkala si pro sebe: „To je divné. Jídelníček tvrdil, že se dnes nevaří a můj nos cítí neodolatelnou vůni?“


Tahle školka je tak trochu jiná. Nebo není? Kdoví, jestli taková vlastně není úplně každá školka a my dospělí už to prostě nevidíme a neslyšíme. Tak také pojďte vzít malou Kačenku za ruku a jako myšky se s ní proplížit do školkové třídy. Prožít s ní úplně první den, slzičky spolužáčků nebo nadílku úplně nových židliček. Mimochodem, pěkně upovídaných židliček!

S dětmi prožijeme ve školce Mikuláše a čerta a také Vánoce. Uvidíme, jestli stromeček nadělí nějaké ty dárečky nejen dětem, ale i celé školce. A víte co bude úplně nejzajímavější? Ležící sněhulák! Chytré děti a báječné řešení, když neuzvednete těžkou sněhovou kouli. Nakonec s Kačenkou prožijeme ve školce dokonce i jednu noc a pasování na školačku. A vykročíme s ní i do první třídy, ale dál už ani muk…

Jednoduchý příběh

Příběh je to jednoduchý, hezky psaný a čtivý. Pokud se vaše děti chystají v nejbližší době do školky, tak je to ta pravá knížka pro čtení v postýlce. Určitě se začnou do školky těšit, protože budou chtít zažít to, co Kačenka a její kamarádi. Nebude to možná ani tak těžké, paní učitelky tu jsou vylíčené takové, jaké doopravdy jsou, situace v mateřské školce se také zdají být celkem reálné. Až na tu obrovskou dětskou fantazii a povídavé věšáčky, muchomůrky a židličky… a také sněhuláky. Ovšem to už k takové knížce patří.

Obrázky jsou na každé stránce

V drtivé většině najdete na každé dvojstránce nějaký obrázek. Možná si říkáte, že je to zbytečnost, ale kdepak! Taková knížka je dar. Zejména ve chvíli, kdy se s vámi do knížky dívá i vaše ratolest. Koho by bavilo dívat se „jen“ na písmenka a „jen“ poslouchat? Veronika Čtverečková knížku ilustrovala něžnými a snadno pochopitelnými obrázky, které jen dokreslují prima školkovou atmosféru.

Knihu můžete koupit zde

©  Renata Petříčková, 13. 9. 2008 Internetové knihkupectví Svět dětské fantazie

 

> Další články najdete v rubrice