Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Kieran Fanning: Cesta vikingů

Kieran Fanning: Cesta vikingů


Je vašemu dítěti 9-13 let? Potom by vám neměla ujít série knih z nakladatelství Portál, jejíž autorem je irský spisovatel knih pro mládež Kieran Fanning. Knihy plné napětí a logického myšlení ani na chvilku vaše děti nenechají zahálet.

Že vám to jméno nic neříká? Nakoukněte do jeho životopisu.

Kieran Fanning vyrůstal na malé farmě nedaleko městečka Stratford-on-Slaney. Více jak práce na farmě ho však zajímalo kreslení, psaní a samozřejmě čtení.

Zpočátku ho fascinovala knižní tvorba i u nás známe spisovatelky Enid Blytonové. Dobrodružství Správné 5 se dočkalo mnoha knižních vydání i v České republice. Za zmínku stojí také filmové zpracování.

K jeho oblíbeným se dál řadil například Roald Dahl (Karlík a továrna na čokoládu, Čarodějnice...), Walter Macken, Carolyn Swift a Hugh Galt.

Nezapomínal ani na klasiku, proto v jeho knihovně najdete Ostrov pokladů nebo Robinsona Crusoe.

Jak je patrné, dobrodružná literatura Kierana Fanninga obklopovala celý život. Není se tedy čemu divit, že se po vystudování učitelství na St Patrick College v Dublin začal zkoušet proniknout do světa literatury jako profesionální spisovatel.

Nyní žije, vyučují a píše v County Meath.

Vy máte jedinečnou možnost opatřit svým dětem knihy plné dobrodružství, luštění a hádanek. Knihy, které jsou zároveň hračkou.

Zde v knihkupectví si nenechte ujít knihy Cesta vikingů a Odhalení zločinu.

Cesta vikingů


Školní výlet se může odehrávat na nejbližším zámku, ZOO zahradě, nebo ve stanové osadě. Tom a Líza tentokrát zažijí zcela nevšední podívanou. Nebude je čekat fronta stejně starých dětí u vstupní pokladny, ani nespočítají kolik bodlin má dikobraz. Vlivem tajemných okolností se dostanou během školního výletu do muzea v osmém století. Dostanou se mezi divoké Vikingy, kteří chtějí získat nejcennější poklad světa. Líza a Tom so samozřejmě nenechají ujít šanci poklad také objevit, proto se dají na cestu plnou záhad, hádanek a hlavolamů. Ale to už je úkol i pro čtenáře, kteří mohou hrdinům v jejich putování velmi pomoci. Až bude nejhůř, najdete na konci knihy správné řešení.

Ukázka z knihy:

… "Tom, Líza a Oliver otevřeli dřevěné dveře. Vešli do velké kamenné místnosti s vysokým stropem, vytvořeným ze starých vikingských štítů a oštěpů. Některé byly rozbité, jiné potřísněné krví. Děti se rozhlížely nervózně kolem, ale místnost byla opuštěná. Měkké světlo, proudící do místnosti vysokými okny, osvětlovalo tu nejpodivnější zeď, jakou kdy viděly. Bylo v ní celkem dvacet dřevěných dveří, seřazených do pěti řad po čtyřech. Ke každé řadě vedl úzký žebřík a na každých dveřích byla značka.
„Hm... tak které?“ zeptal se Oliver.
„Nemám páru,“ odpověděl Tom. „Zkusme tyto!“
Líza a Oliver pozorovali, jak otvírá jedny z dolních dveří a jak v nich mizí. Za chvíli nato se objevil ve dveřích v nejvyšší řadě. Vypadal velmi zmateně.
„Zkus jiné!“ zavolal Oliver.
Tom otevřel jiné dveře, vešel do nich, ale opět se vzápětí vrátil, tentokrát dveřmi ve druhé řadě.
„Teď to zkusím já!“ řekl Oliver. Za chvíli nato se otevřely dveře ve třetí řadě a vystoupil z nich Oliver.
„Tohle nám potrvá věčnost,“ pomyslela si Líza.
Začala zkoumat značky na dveřích a po chvíli jí bylo jasné, které dveře jsou ty pravé.
„Tak dost, hoši! Myslím, že vím, do kterých dveří musíme vstoupit,“ zvolala hrdě."

 

© Eva Černohorská, 26. 9. 2008 Knihy Svět dětské fantazie.cz