Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Knížky do vody z Fragmentu

Knížky do vody z Fragmentu


Na jaře letošního roku vydalo nakladatelství Fragment dvě sympatické knižní novinky. Jedná se o knížky pro nejmenší děti s názvem Zvířátka a Mláďátka.

Tyto knížky jsou určeny pro děti od nejútlejšího věku a primárně jsou určeny k hrátkám do vody.  Nemusíte proto sedět s leporelem v křesle, či postýlce, ale můžete si knížku prohlížet spolu s dětmi ve vaně při koupání nebo ji zabalit sebou třeba na pláž.

Bezpečné knížky nejen do vody
Knížky jsou vyrobeny z příjemného, omyvatelného a měkkého materiálu. Nemusíte mít tedy strach, že by si malé dítě mohlo špatnou manipulací s knížkou jakkoliv ublížit. Stejně tak se nemůže stát nic knížce. Je velmi pevná. Jediné nebezpečí, které by Vás mohlo potkat je, že by Vám leporelko venku odnesla voda nebo odfouknul vítr.

Knížky bez textu a jednoduchými obrázky

Knížky jsou bez textu, plné barevných obrázků. Ilustrátorka Hanka Veselá  vsadila na jednoduché ztvárnění  domácích i cizokrajných zvířátek. Takové ilustrace jsou pro nejmenší děti nejvhodnější. Na každé stránce je zobrazeno pouze jedno zvířátko. Batole se tak může soustředit na jeden výrazný obrázek. Lépe si tak jednotlivá zvířátka zapamatuje. Pokud přidáte ke každému obrázku své vlastní povídání o jednotlivích zvířátkách, naučíte dítě hlasy zvířátek budou Vám knížky sloužit jako první učebnice přírodopisu.

A pokud dítě prohlížení obrázků přestalo bavit?

V tomto případě poslouží knížka jako skvělá hračka, která dítě určitě zabaví.

 

 

© Jarmila Syptáková, Svět dětské fantazie 1. 8. 2011