Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Larousse: Dinosauři

Larousse: Dinosauři


Encyklopedie o dinosaurech je určena pro děti od 7 let a je úžasnou obrázkovou cestou minulostí… Děti tu najdou odpovědi na množství otázek (celkem 200), které je mohou napadnout. O dinosaurech se dozví všechna základní fakta a i mnoho navíc. Dozvíte se například, že slovo dinosaurus je složeninou slov s významem „hrozný ještěr“.


Proč vlastně vymřeli?

To se stále ještě neví. Někteří odborníci se domnívají, že dinosauři vymírali postupně na následky změny podnebí. Docházelo k ochlazování země a ke snižování hladin moří. Dinosauři nebyli schopní se těmto změnám přizpůsobit. Čím dál víc se ale vědci přiklánějí k myšlence, že k vymření došlo v důsledku katastrofy. Buď na Zemi dopadl meteorit (obrovský kámen z vesmíru), nebo došlo k výbuchu sopky, anebo k oběma katastrofám najednou. Ve stejné době vynyhulo i mnoho jiných tehdy žijících živočichů a rostlin.“
Knihu oživují také kvízy

Kvízová otázka je vždy na spodní straně strany a na rozkládací záložce na konci knihy můžete pohodlně nalézt správné odpovědi a ihned si ověřit, zda jste při čtení dávaly dobrý pozor. Je to vlastně taková součást knihy - záložka, která je otevírací a kterou můžete mít při čtení neustále při ruce. Ještě před správnými odpověďmi tu najdete slovníček, který osvětlí mnoho speciálních pojmů z oboru dinosaurů a pravěku vůbec. Dozvíte se zde například, co je to evoluce, kdo to byly hadrosauři, mezozoikum a jak je definováno slovíčko masožravec. Víte to?

Mezozoikum: druhohory

Hadrosauři: býložraví dinosauři, jejichž tlama se podobala kachnímu zobáku (také tzv. kachnozobí dinosauři)“
Vše doplňuje ještě závěrečný rejstřík pojmů, který však obsahuje jenom ryze odborné názvy, které se v knize objevují.


Opáčko
Ještě před kvízy a rejstříky najdete v knize oddíl s názvem „Opáčko“. Zde je ve zkratce uvedeno vše, od začátku, kdy první dinosaurus vstoupil na zemský povrch, až po jejich zánik. Také tu najdete informace poněkud vzácnějšího charakteru, například šestnáct významných lidí a vědců, kteří se zasloužili o nové poznatky o tomto nesmírně zajímavém oboru.


Hezká kniha na pohled i na dotek
Knížka má příjemný formát, který není ani příliš malý, ani příliš velký, pevné, lesklé desky a tlusté listy, které se dobře obrací.

Ilustrace jsou jednoznačným plus, jsou přívětivé, přitom z nich dýchá vtip a lehoučká nadsázka, která však nikterak nesnižuje historické cítění. Nejsou děsivé, ani infantilní…

Knihu si můžete zakoupit zde

© Renata Petříčková, 28. 2. 2009, Svět dětské fantazie

> Další články najdete v rubrice