Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Moderní kniha předškoláka - Hry a úkoly pro kluky a holky

Moderní kniha předškoláka - Hry a úkoly pro kluky a holky


Jestli se vaše dítko těší do školy nebo máte nějakého toho předškoláčka a chcete ho správně a hezky naladit na školní docházku, je právě tato knížka tou vhodnou. Na trhu jich najdete několik druhů, tenké sešity (ty pro začátek stačí, jen tak na zkoušku) nebo silnější publikace a třeba tato je klasickou knihou v tvrdých deskách.

Od Fragmentu jedny z nejlepších


Měla jsem možnost porovnat několik podobných úkolových sešitů a knížek a ty od Fragmentu se v mém soukromém hodnocení umisťují na horních místech. Jsou vybírány velmi pečlivě a s ohledem na věk předškoláčka. Můžete se sami porozhlédnout po knihkupectví a zkusit si vybrat. Zprvu sáhnete asi po větších úkolech, větších obrázcích a lehčím zadání. Různé obkreslovačky, doplňovačky, jednoduché poznávací úkoly spojené s vybarvováním nebo škrtáním objektů děti vážně baví. Pozor však na čísla či písmenka, s těmi od začátku opatrně, je to přece jen složitější, nicméně se jim také nebráním. Stejně jako u všeho, i tady musí děti k těm složitějším úkolům, jako je například jednoduché počítání či psaní písmen, dospět.

Od jednoduchého ke složitému


A to se děje i u této knihy. Jednodušší úkoly jsou převážně na začátku, ke konci knihy přibývají složitější, tedy takové, při kterých je již vhodná jistá ruka a jedním z posledních cvičení je již psaní písmen od jedné do devíti. Bude-li mít za sebou dítko už celou knížku vyřešenou, neměl by to pro něj být však velký problém.


A o co tu vlastně jde?

O první úkoly, při kterých dítě vezme do ruky tužku nebo pastelky a kdy se obkreslováním vytečkovaných pasáží učí držet nějakou linii, uvolňuje si ruku pro budoucí psaní, učí se vizuální podobu písmen a základních tvarů, jež později tvoří písmena a také číslice. Také možná s radostí zjistíte, že to dítě baví a že samostatně PŘEMÝŠLÍ. Nejen nad úkoly, ale pak třeba i nad běžným životem a třeba chce i od vás, abyste mu na čistý papír vymysleli úkol. Není to krásná odměna?

Určitě ji lze doporučit jak pro předškoláčky, tak pro školáčky, kteří se rádi různým řešením s tužkou v ruce zabývají i doma a jaksi „navíc“.

Knížku Moderní kniha předškoláka vydalo nakladatelství Fragment v roce 2010.
Pokud Vás recenze zaujala knihu si můžete objednat a zakoupit online v našem knihkupecví zde
© Renata Petříčková, 17. 10. 2010  knihy Svět dětské fantazie