Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Moje první encyklopedie - Zvířata

Moje první encyklopedie - Zvířata


Z obálky
Víte, proč má kočka vousy, jak žirafa pije nebo jak se dorozumívají šimpanzi? Odpovědi na tyto a celou řadu dalších otázek najdete v knize plné roztomilých ilustrací, krásných fotografií, nazvané Moje první encyklopedie – Zvířata. V této obrázkové encyklopedii se dozvíte spoustu zajímavostí o známých i cizokrajných zvířatech.

Recenze
Text z obálky encyklopedie ani trochu nelže. Knížka je opravdu poučná, roztomile ilustrovaná a plná krásných fotografií, jichž je v této krásné knize rovných šedesát. Vzhledem k velkému formátu knihy a kvalitě papíru jsou fotografie velmi kvalitní a děti si tedy mohou zvířata prohlédnout opravdu zblízka. Byť jen na stránkách knihy.

Encyklopedie je rozdělena do šesti kapitol, do nichž jsou zařazena jednotlivá zvířata. (Na statku, Mazlíčci, Na safari, Ptáci, Vodní svět a Kde bydlí). Kniha je složena z původních šesti samostatných sešitů, z nichž každý tvoří jednu kapitolu encyklopedie.

Děti se v nich postupně seznamují jak s domácími zvířaty, například slepicí, ovcí, kočkou, psem či křečkem, tak zvířaty z divoké přírody, gorilou, slonem, zebrou a dalšími a v neposlední řadě i se zvířaty z vodního světa, delfínem, krabem či chobotnicí.

Knížka je plná barevných ilustrací a fotografií zvířat, díky nimž mohou menší děti poznávat zvířátka podle obrázků. Větší děti jistě ocení krásné fotografie jednotlivých zvířat. Ke každému zde zmíněnému zvířeti jsou uvedeny základní informace, případně zajímavosti, které budou děti jistě zajímat. Například, proč má pštros dlouhé řasy či proč na hrocha neustále sedají malí ptáci.

Je zajímavé, že se v knize objevují zvířata z celého světa. Od obyčejné kočky, kterou české děti jistě dobře znají, přes hrocha, kterého mohou znát ze zoologické zahrady až k chobotnici, kterou mohou potkat jak ve Středozemním, tak i pro české rodiny stále oblíbenějším Rudém moři.

Tato encyklopedie je dle informace vydavatele určena dětem od 4 let, ale i školáci si v knížce jistě rádi zalistují a určitě objeví mnoho nového. Jako encyklopedie, která má děti přehledně seznámit s celosvětovou faunou, se může stát krásným dárkem, který potěší.

Knihu můžete koupit zde

 

© Markéta Karešová, 3. 7. 2008 Knihy Svět dětské fantazie www.svetdetskefantazie.cz

 

> Další články najdete v rubrice