Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Petra Fantová: Dětský ilustrovaný atlas Česká republika

Petra Fantová: Dětský ilustrovaný atlas Česká republika


Atlas pro malé školáčky mne příjemně překvapil. Hned v úvodu najdete přehledný obsah a návod, jak pracovat s mapou. Vše je jednoduše vysvětleno, bez zbytečných obrázků a textu.Celý atlas se poté nese v podobném duchu. Všeho tu je přesně akorát. Mapami nás navíc provází sympatický mourovatý kocourek Fragmentík!

Děti se dozví, jaká pohoří u nás najdeme, samozřejmě tu jsou zakresleny i nejvyšší vrcholy, které navíc vynikají jednoduchým vyobrazením staveb právě na těchto nejvyšších místech naší republiky.

Uvidíme všechny řeky, jezera či rybníky, dozvíme se mnohé o zemědělství, jaká zvířata se kde nejčastěji chovají, jaké plodiny se pěstují. Na řadu přijde i průmysl a tady jsem i já objevila velmi zajímavou informaci:

„Na Moravě se v malé množství pomocí těžních vrtů těží i ropa.“

Podobných malých informací tu najdete mnoho, nikoliv však tolik, aby to malého školáčka znechutilo a odradilo. Velmi hezky je popsána i Praha spolu s detailní mapkou centra města a mnoho dalšího.

 Atlas pro děti obsahuje dvojstrany, na kterých je zakreslena mapa České republiky vždy s nějakými vyobrazenými zajímavostmi, je tu schématické rozdělení krajů a jednotlivé kraje poté i pod lupou.Dozvíte se o zvláštnostech, zajímavostech a památkách a také opět uvidíte miniaturní kresbičky hradů a zámků či budov, které v tom daném městě vynikají. V závěru najdete rejstřík měst s přesnou lokalizací na stránce a mapě s krátkým popiskem.

Ilustrace jsou zde základem úspěchu


Sebelepší text by pokazila přehnaná ilustrace. To se tady nestalo a v ruce držíme atlas, který děti bude nejspíš hodně bavit. Antonín Šplíchal vytvořil příjemné obrázky, přehledné a uspořádané. To je velká výhoda, protože se pak budete rádi k takové knize vracet.

Ostatně, není jen pro děti. I dospělí si tu rádi oživí či doplní své znalosti. Například o ropě na Moravě jsem vážně nevěděla…nebo zapomněla…:-)

Přeji hezké putování po České republice!

 

Knihu si můžete koupit zde

 

© Renata Petříčková, 15. 10. 2008 Knihy Svět dětské fantazie

 

> Další články najdete v rubrice