Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Poznej zvuky - zvukové knížky pro naše nejmenší

Poznej zvuky - zvukové knížky pro naše nejmenší


Srpnové knižní novinky 2011 z nakladatelství Fragment jsou věnovány nejmenším dětem. Jedná se o zvuková leporela přeložená z italštiny z ediční řady Poznej zvuky. První nese název Jak mluví zvířátka, druhá se jmenuje Malí muzikanti.

U zvukových knížek bývá zvuk značně zkreslený
Což však neplatí pro leporela z Fragmentu. Zvuky zvířátek i hudebních nástrojů jsou velmi autentické. Bez obav tak své děti můžete učit pomocí jednotlivých tlačítek hlasy domácích zvířátek a nejznámějších hudebních nástrojů. Díky spojení obrázku a zvuku bude pro ně snažší si vše zapamatovat.

Jaké zvuky se Vaše dítě může naučit rozeznávat?

V knize Jak mluví zvířátka jsou nahrány hlasy ptáčka, prasátka, koníka,krávy, pejska, kohoutka. Tlačítka u knížky Malí muzikanti seznámí děti se zvuky bubnu, kláves, piana, trumpety, trianglu a helikonu.
Výrazné, zvířátkové postavy v pohybu

Autorkou líbivých ilustrací je Lorella Flamini. Stylizované, pohádkové ztvárnění zví
řátek a výrazné barvy jistě zaujmou dětskou pozornost. Každá dvoustrana je věnována scénce ze života zvířátek. Dění na obrázku přibližuje jednoduchý, doprovodný text.
Pro jak staré děti je knížka vhodná?

Na doporučení nakladatele jsou leporela určena pro děti až od tří let. Osobně si však myslím, že obsah knížek je spíše pro menší děti. Ve třech letech většinou děti už od sebe  rozeznají zvířata a ví, jak dělá pejsek či kohoutek. Přesto však knihy díky zvukovým tlačítkům  mohou být zajímavé i pro větší děti. Stačí, když si knížky budou prohlížet se svými rodiči, kteří jim pomohou vyprávět podle obrázků vlastní verzi ztvárněného příběhu.

© Jarmila Syptáková, 15. 8. 2011 Svět dětské fantazie