Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Rick Riordan: Percy Jackson – Zloděj blesku

Rick Riordan: Percy Jackson – Zloděj blesku


Autorem tohoto bestselleru je americký učitel angličtiny a historie. Možná právě to nejvíce ovlivnilo ústřední témata tohoto příběhu – popisuje příběh z historie, z bájné olympské mytologie, příběh vychází z reálných postav historie, je však částečně smyšlený, prostě tak, jak by to asi bylo, kdyby opravdu tito bohové dál žili a dál měli nejroztodivnější plány s lidstvem samým, ale také sami se sebou… A také se zabývá problémem dyslexie a hyperaktivního chování a je znát, že i o tomto problému autor dost ví. Přesně popisuje pocity chlapce, kterému písmenka utíkají po papíře před očima a také s jeho soustředěním to není lecjak úžasné – ale jsou to vlastnosti, které se hodí při výpravě na záchranu světa před třetí světovou válkou, kterou by mezi sebou rozpoutali právě tito bohové. Kdo ukradl blesk?Zajímavá obálka!

Již obálka zaujme, je lesklá a blýská se a určitě vás nenechá na pochybách, že taková knížka je zajímavá minimálně obálkou! Text pak zaujme spíše mládež a děti, protože je pro ně opravdu fascinující cestou do podsvětí, do světa plného zla a nebezpečí, ale také neutěšených rodičovských vztahů, nových kamarádů, podrazů i nečekaných přátelství….

 

Atmosféra strhává…. A nenudí profláknutými tématy…

Popisy postav a jejich pocity, to je jednoznačná výhoda, která se line celou knihou, celými čtyřsty stranami příběhu… To dělá příběh „návykový“ řekla bych – a rozhodně není jednoduché se od něj odtrhnout. Ani pro dítě, ale někdy ani pro dospělého – boj s nestvůrami mi někdy připomněl slavného Johna Sinclaira, takovou tu limču, kterou jsem čítávala v dobách dávno minulých a vlastně to není tak dávno, co jsem se zase s chutí ponořila do podobných témat. Je to oddychovka, co k tomu říci. I Percy Jackson neoslňuje něčím výjimečným, je to prostě fantasy taková, jaká dneska frčí a možná ji lze řadit k příběhům s odlišnou tématikou, nejsou tu elfové ani víly, ani příšery se smrdutým dechem, které vycházejí z dračích hor… je to prostě jiné a možná to zaujme ty fanoušky fantasy, kteří už jsou tou typickou a dokola omílanou tématikou unaveni. Olympští bohové jsou novou výzvou a mě osobně se velmi líbila část, kterou hlavní hrdina strávil v podsvětí, šel mi mráz po zádech a doufám, že realita je opravdu, ale opravdu jiná….

Konec příběhu má spád a je živý, pokud by vás náhodou text do té doby nudil, tady přestane, vyvstávají tady nové skutečnosti, nová fakta, věci se mění o stoosmdesát stupňů.

Těšit se můžeme na únor příštího roku, kdy by měl být tento příběh i u nás na plátnech kin. A docela se těším… jak si filmoví tvůrci poradí s tou jedinečnou ponurou či naopak božskou atmosférou….?

Pro ty, kdo chtějí vědět více o autorovi, autorských právech, dalších dílech a filmu jsou
zde informace přímo z nakladatelství.

Knihu vydalo nakladatelství Fragment v roce  2009. Koupit si ji můžete zde.

© Renata Petříčková, Svět dětské fantazie 15. 10. 2009

 

> Další recenze knih