Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Strašibraši - začátek velkých plánů... - 2. část

Strašibraši - začátek velkých plánů... - 2. část


A tak se potkali dva klauni, kteří mají stejný cíl – tvořit pro děti knížky, které budou zajímavé, vtipné, čtivé a na první pohled hezké. Už teď se můžeme těšit na Vaši další knihu, která nás zavede na tajemnou věž v Kamsehrabech. Název knihy je trochu strašidelný, budeme se bát nebo spíše smát?

M.K. Strašibraši jsou knížkou o strašení, ale rozhodně ne takovou, že by se děti po přečtení kapitoly roztřásly děsem a do rána nedokázaly usnout! Hlavní hrdinové Baf a Bubu jsou sice strašikluci, ale strašení je nebaví a ve strašidlácké škole s tím mají tak velké problémy, že ze školy radši zmizí. Dostanou se do Kamsehrab, kouzelného městečka s věží, opředenou tajemnou pověstí a nerozluštěným starým vzkazem. Těší se, jak si tam budou v klidu zahálet, ale správce věže děda Tenkrát je objeví a k jejich zděšení po nich chce, aby strašili. Když jsou strašidla. Kamsehraby by tím získaly věhlas a vyplnilo by se jedno proroctví…
Víc prozrazovat nebudu. Snad jen to, že Strašibraši jsou další z mých „hodných“ knížek, a svým zásadám jsem se nezpronevěřil. Takže i když je tam dost dobrodružství a záhad, přál bych si, aby se čtenáři aspoň osmkrát víc smáli, než báli!

M.V. Já bych jen doplnila, že bychom rádi dělali knížky, které budou hezké i na druhý, či osmý pohled

Tak to už jsem moc zvědavá, jakou podobu jste těmto strašiklukům a městečku Kamsehraby vtiskla Vy, Markéto.

M.V. Ti mi naskočili, když jsem si četla, jak se narodili. Pan Kratochvíl jejich vzhled neprozrazuje, pouze naznačí, jaké má který z nich vlasy, aby se nepletli. A to mi poskytlo veliký prostor k vlastní fantazii. Myslela jsem na ně a představovala si ty dva klučiny, trošku vystrašené z toho, že jsou strašidla, stále překvapované tím, když něco provedou a nevědí ani jak. Narodili se zvláštním způsobem, ale to je zatím tajemství. Prozradím jen, že proto Baf ode mě dostal kalhotky ušité z šišky a Bubu ze dřeva. Udělala jsem dva malé strašikloučky, kteří jsou vírem událostí unášeni až do Kamsehrab. Je to městečko uložené v dlani luk a zvědavě z něj čouhá tajemná věž s hodinami.

Když jsem do Kamsehrab přiletěla s nimi, bylo mi, jako bych se jen vrátila někam, kde je mi moc fajn a kde to důvěrně znám. Teď tam už od června bydlím a znám všechny uličky i lidičky. Stačí mi jen procházet se po Kamsehrabech, koukat kolem sebe a tady nebo tam vytáhnout skicák a barvičky.... Až budete mít chvilku, můžete zajít na návštěvu. Potkáte tam všechny, kdo tam patří a taky dva klauny, kteří vám na cestu posvítí červenými nosy. A budete-li mít štěstí, potkáte i Uího! A to stojí za to!

Tak na toto pozvání se dá odpovědět jen to, že už se moc těším na výlet do fantastického světa vaší knihy. Doufám, že se v ulicích kouzelného městečka sejdeme v hojném počtu, abychom se nebáli ani strašidel, ani nezdvořáků natož hlupáků. Tak co, milý čtenáři, potkáme se pod hodinami? Ukázky z knihy si můžete přečíst zde.

 

« Zpět na 1. část

 

© Martina Janová, 23. 8. 2009 Svět dětské fantazie