Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Uspávejte své děti čtením pohádek, budou chytřejší

Uspávejte své děti čtením pohádek, budou chytřejší


Že se vyprávěním a čtením pohádek prohlubuje citový vztah mezi dítětem a vypravěčem, ví snad už každý. Málokdo však ví, že důležitou funkcí čtení rodičů, prarodičů dětem je také posilování pocitu bezpečí a rodinné sounáležitosti. Svou roli hraje také rozvíjení fantazie. Televizní pohádky našim dětem bohužel takový rozvoj poskytnout nemohou.
Sebelepší technické vymoženosti, 3D zobrazení nikdy nenahradí intimní kontakt dítěte a rodiče, který zažívají při listování v knížce nad ilustracemi k příběhu.

Jak rádi všichni vzpomínáme na krásné a pohodové chvilky s maminkou či tatínkem, kteří u našich postýlek každý den seděli s knížkou v ruce a četli pohádky o tom, kterak dobro zvítězí nad zlem. Společné chvilky nad knížkou by měly patřit do pokladnice rodinného bohatství a měly by se předávat z generaci na generaci.

Dopřejte tento pocit rodinného štěstí i svým dětem a věnujte jim svůj čas. Nejen k hrám a povinnostem, ale také ke společnému čtení. Investice do knih již od útlého věku se Vám stonásobně vyplatí!


Pro ty z Vás, kteří si neví rady s výběrem vhodných knížek, jsem připravili seriál článků o výběru dětských knížek "Děti a čtení"

* Čtení do postýlky? Hezký zvyk…* Pozitivní vliv čtení na dětskou psychiku* Obrázkové knihy pro naše nejmenší* Čtení ve školním věku nejen pro radost* Čtení na dobrou noc* Knížky pro předškoláky