Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Vílí a Andělské pohádky jsou neobyčejnými příběhy do postýlek

Vílí a Andělské pohádky jsou neobyčejnými příběhy do postýlek


Autorská dvojice Lou Kuenzler a Karen Wallace je u nás poměrně neznámá. Je to škoda a možná se to změní, protože jejich dvojice knih, které nyní vydává Synergie Publishing, je naprosto průlomová. Meditačních pohádek už tu bylo!

Tyhle jsou přece jen trošku jiné. Nenašla jsem v nich nepříjemnou podbízivost, jakou jsem cítila třeba u Příběhů, které léčí (Portál) nebo u předchozích příběhů z téhož nakladatelství Kouzelná lucerna nebo Buddhovy pohádky. Určitě jsou příběhy od Karen Wallace a Lou Kuenzler lepší ve stylu, jakým promlouvají k malým čtenářům. Je mi bližší, je mi příjemnější.

Ale užila jsem si je. Oboje!

Možná je to tím, že obě autorky prožily svá dětství v mnohem těsnějším spojení s přírodou, než mnohé dnešní děti a jejich láska a vědomí elementálních i andělských entit kolem nás je vytříbeno k dokonalosti, která nepotřebuje důrazných a podmanivých slov. Karen Wallace strávila dětství ve srubovém domě v Kanadě poblíž řeky a v lesích. Druhá autorka Lou Keunzler zase své pohádkářské začátky strávila vymýšlením příběhů v seníku na jejich ovčí farmě v Devonu. Bylo tam nevlídné počasí a malé Lou vadily promočené holínky. Vyprávěla tam příběhy ovečkám nebo kočkám? Nyní obě tyto ženy žijí v Londýně a jejich schopnost vcítit se do dětské duše jim zůstala.

Poklad pro rodiče

Knížka je pokladem pro rodiče, kteří někdy tápu nad výchovou svých dětí. Jak jim vysvětlit v dnešní uspěchané době, že je tu stále někdo, kdo je má rád a kdo za nimi stojí? Víra v anděly a elementální bytosti je něžná a přináší, když už nic jiného, posílení sebedůvěry.

Andělé nás neustále střeží a jsou tu, aby nám pomohli, kdykoliv se ocitneme v nebezpečí.

Věř si a dokážeš pozoruhodné věci.

Každý má na něco zvláštního talent, i když si toho ostatní třeba ještě nevšimli.

To je třeba poučení, které plyne z jedné z Andělských pohádek.

Pojďme se na jednu pohádku podívat blíže
Ale třeba ta pohádka o Létajícím koni. Marína byla holčička, která měla všechno co se majetku týče, plnou stáj koní a byla nejlepší jezdkyní. Ale byla velmi zlostná.
„Někteří lidé říkali, že se narodila pod špatnou hvězdou. Ve skutečnosti však byla Marína zlostná, protože byla nešťastná a osamělá. Neměla nikoho, s kým by si mohla povídat. Ale náhoda, či spíš zásah shůry jí přivede do cesty vzácný dar, mimochodem, k jejím dvanáctým narozeninám. Lehký propletenec událostí ukáže dětem, že nám někdy může někdo pomoci „zvenčí“, a že můžeme mít svá poselství také ve snech. Jenže… onen krásný dar, krásný kůň, poté zmizel, protože důležitější než hmotné věci, jsou lidé...
„Nedělej si starosti,“ řekl Lord Vincent a vyprávěl jí svůj sen. „Anděl k nám přicházejí, aby nám pomohli,ale nezůstávají na zemi dlouho.“

Ano, někdy potřebujeme pomoc andělů nebo víl, abychom si uvědomili své vlastní kvality, někdy věci nemusí být tak, jak navenek vypadají. Někdo je zlý na své okolí jen proto, že je uvnitř nešťastný.

A to je jen příklad. Obě tyto knihy jsou protknuty nejrůznějšími příklady, které děti naučí se lépe orientovat ve světě, lépe chápat pocity druhých a dobře na ně reagovat.

Vílí nebo Andělské – vezměte si, jaké jsou vám bližší

Je úplně jedno, jestli si vyberete pohádky Andělské nebi Vílí, oboje jsou v krásném podobném stylu. Autorky musí být krásné bytosti!

Mě osobně pojem „víla“ a „anděl“ poněkud splývá. Za obojím cítím nádhernou entitu, která k nám přichází za odměnu nebo nás pohladit. Jak si je nazveme, je mi v tuto chvíli jedno. Ale do dětského světa patří víc, než kam jinam.

Knížku vydalo  nakladatelství Synergie Publishing SE v roce 2013.

© Renata Petříčková, 26. 3. 2013 Knihy Svět dětské fantazie