Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Vlasta Svobodová: Knížka pro malé čarodějky

Vlasta Svobodová: Knížka pro malé čarodějky


Příběh plný fantazie pro děti do 9 let je doplněn malebnými ilustracemi Miloše Nesvadby. Toho není třeba dlouze představovat, protože opět nezklamal. Jeho osobité a podařené ilustrace vás unesou do světa malé čarodějky Pong Dej. Knihu vydalo v roce 2008 nakladatelství Fragment.

Vlastně ta cesta začala zcela nevinně. Nejprve malá čarodějnická holčička jménem Pong Dej uvízne nešťastnou náhodou v lidském světě. Zrovna na půdě u babičky malé Valérie. Zrovínka v tu dobu tam Valérie zavítá, protože babička si dala malého šlofíčka, což je jistojistě doba dost dobrá na to, aby malá vnučka udělala něco, co normálně nesmí. A sama chodit na půdu rozhodně nesmí.„Podívala se líp a zjistila, že to není něco, ale holčička s černými vlasy a s černýma, trochu vylekanýma očima.

„Co tu děláš?“ zeptala se Valerie.

Holčička ohrnula spodní ret, jako by se jí chtělo plakat, i brada se jí rozklepala a pak tiše řekla: „Já jsem se ztratila.“

„Ztratila?“ podivila se Valerie. „Já kdybych se ztratila, tak se vždycky najdu…“

 

Malá čarodějnice Valerii prozradí, že má prostě staré koště, které má každou chvíli poruchu a díky tomu čas od času přistane ve světě lidí. V kouzelné bublině, moderním to výdobytku čarodějnic, vezme na oplátku Valerii do svého světa. Tam na ně čeká velké dobrodružství, trošku nečekané, pravda. Valérie totiž pomocí zaklínadla omylem odešle neznámo kam Pong Dejina bratra Bumbambuka. Tak ho musí najít. Dostanou se do zlatého paláce, na severní pól a přitom všem poznají zvláštního strýčka s ještě zvláštnějším jménem Čas Nečas.

Ale Valérie se nejvíc těší do školy – do té čarodějnické…„Baba Jaga vstoupila do třídy. „Sednout!“ řekla neviditelným žákům. „Dobře jste se připravili,“ pochvalovala si. „Domácí úkol, řekla bych, za jedenáct košťat. Takže budeme pokračovat v učení. Tady vám na tabuli napíšu jedno zaříkávání neviditelnosti v angličtině. Používají je po mnoho století strašidla v Anglii…

…Do třídy vlétla velká černá kniha, položila se na stůl, sama se otevřela a Baba Jaga stála na stupínku. „Píšu ti, Pong Dej, třináct košťat a tři velké puntíky,“ řekla a rozhlédla se po třídě.

“Nevidím Sněhurku. Kde je Sněhurka?“

Tu řekl vlk drsným a hlubokým hlasem. „Ona má dnes velké prádlo.“

„Ale, ale,“ podivila se čarodějnice, „tak se mi zdá, že má to velké prádlo moc často. Aby v tom nebylo něco jiného…“
Ovšem nejhorší to bude, když Baba Jaga zjistí, že mají ve třídě nevítanou a nevídanou návštěvu – lidskou holčičku. Jak to všechno asi dopadne?

A dostane se Valérie včas zpátky k babičce?Příběh plný fantazie

Jak jsem již naznačila v úvodu, tady je fantazie opravdu mnoho. Při čtení zůstanete neustále napnuti, co se všechno může stát. Stát se totiž může úplně všechno…

Závěr? Opravdu podařený příběh s báječnými ilustracemi.

 

 

Knihu si můžete zakoupit zde

 


© Renata Petříčková, 25. 9. 2008 Knihy Svět dětské fantazie

 

> Další články najdete v rubrice