Prodej knih dočasně přerušen
Děkujeme za pochopení.

Oddělení

Autoři

Nakladatelé


Naposledy navštívené


Články

Nyní jste zde: Úvod Zdařilá vernisáž výstavy knihkupectví Svět dětské fantazie v Brně

Zdařilá vernisáž výstavy knihkupectví Svět dětské fantazie v Brně


Ve spolupráci s paní ilustrátorkou Markétou Vydrovou a Centrem pro rodinu a sociální péči uspořádalo knihkupectví Svět dětské fantazie výstavu vítězných prací, které vznikly během výtvarné a literární soutěže pro děti s názvem Děti učí Huga poznávat svět. Slavnostní vernisáž  proběhla 4. listopadu 2010 v nádherných prostorech bývalého kláštera voršilek na Josefské ulici v centru Brna. Malí i velcí návštěvníci se nejdříve pokochali vystavenými díly. Poté se pak zaposlouchali do příjemného hlasu paní Markéty Vydrové, která předčítala dětem nejpoutavější pasáže z knihy, kterou ilustrovala - Strašibraši. Na základě příběhu pak děti v provizorní výtvarné dílně tvořily své "strašibrachy" a paní  Vydrová ochotně podepisovala knihy, které ilustrovala.

Co na výstavě uvidíte?

Práce šesti nových autorských dvojic, které vznikly díky účasti v naší soutěži. Děti dostaly za odměnu možnost stát se na chvilku kolegou známých českých autorů dětských knih.

Komu napsal Jiří Žáček básničku a spisovatelky Petra Braunová a Irena Gálová pohádku?

K obrázku Natálie Vydrové (11 let, Senorady) vymyslel krásnou básničku pan Jiří Žáček. Spisovatelka Petra Braunová napsala poutavé vyprávění k obrázku Markéty Bergmannové  (5 let, Pyšely) a paní Irena Gálová dokonale vystihla svým příběhem obrázek Elišky Navrátilové,( 8 let, Letovice).

Komu ilustrovala básničku Vendula Hegerová? A čí text ilustroval  Adolf Dudek a Markéta Vydrová?

Ilustrátor Adof Dudek namaloval obrázek k příběhu Marie Cihlářové (13 let, Opava Jaktař). Zimní obrázek malířky Venduly Hegerové dokonale vystihnul atmosféru básničky Adély Davidové (10 let) a ilustrátorka Markéta Vydrová dokázala příběh o strastiplné cestě za sněhulákem Kláry Hoňkové (14 let, Hradec nad Moravicí) vměstnat do jednoho obrázku formou komiksu.

Další povedené dětské práce

Přestože další děti už nemohly dostat hlavní výhru, jejich obrázky si zasloužily být na výstavě.  Proto je další část expozice věnovaná dětským obrázkům a textům rozdělených podle jednotlivých ročních období.

Tuto zajímavou směsici, která vznikla spojením profesionálních autorů knih a dětí můžete vidět v Centru pro rodinu a sociální péči  na Josefské ulici  v Brně (obchodní dům Klášter) až do 15. ledna 2011.

  • Plakát k výstavě a další informace o výstavě naleznete zde